Lejkers
Twitter/Lejkers
Los Anđeles Lejkersi su, u veoma uzbudljivom meču, porazili Oklahoma Siti Tandere sa 114:113.

Oklahoma Siti je prilično namučila aktuelne šampione i utakmicu “otjerala” u produžetak u “Stejpls Centru”.

Lejkersima je evidentno nedostajao Entoni Dejvis, dok su Tanderi igrali bez najboljeg igrača Šej Gildžes Aleksandera.

Prvo poluvrijeme je prošlo u znaku gostujućeg tima, pogotovo ta prva četvrtina u kojoj je Oklahoma ubacila 37 poena, a sve zahvaljujući sjajnom startu sa 13:4.

Kako je utakmica odmicala tako su Lejkersi igrali sve bolje i bolje, a poslije efikasnog prvog poluvremena su imali dvocifreni zaostatak, kada je na semaforu stajalo 67:57.

U trećem kvartalu, ekipa iz Los Anđelesa je slavila sa 27:16 i najavili dramatičnu završnicu, a kada je Al Horford pogodio za 105:102 činilo se da će i pobijediti, pa je Lebron Džejms trojkom izborio produžetak.

Tamo su Lejkersi bili bolji rival i pobijedili sa 114:113.

Lebron Džejms je sa 25 poena bio najefikasniji, a isto toliko je na drugoj strani ubacio i Al Horford. Zanimljivo, Lebron nije želio da govori sa novinarima po završetku utakmice.