Lejkers
Twitter/Los Anđeles Lejkers
Los Anđeles Lejkersi su slavili u prvom meču NBA Lige protiv Majamija rezultatom 116:98
Lejkers

Majami je bolje ušao u utakmicu, tokom prve četvrtine su čak imali i plus 13 (rezultat 10:23) ali su Lejkersi već do kraja prve dionice napravili seriju 21:5 i otišli na pauzu sa rezultatom 31:28. U drugom dijelu druge četvrtine popularni “Jezeraši” prave identičnu seriju – 21:5 i odlaze na nedostižnih 17 poena razlike na poluvremenu.

Lejkersi su od prvog dvadesetjednog pokušaja za tri poena bili precizni 13 puta i uz dominantnu utakmicu Entoni Dejvisa lako su savladali tim sa Floride. U trećoj četvrtini prednost je samo rasla dok nije dostigla najvećih 32 poena razlike. Majami je u poslednjoj dionici uspio da ublaži poraz i na kraju svede utakmicu na 18 poena razlike. Dejvis je predvodio Lejkerse u prvom meču finala sa 34 poena (11-21 FG, 2-4 3P, 10-10 FT), uhvatio 9 lopti, 5 asistencija i tri blokade. Lebron Džejms je u svom jubilarnom 50. nastupu u NBA finalima postigao 25 poena, imao 13 skokova dok mu je falila jedna asistencija za tripl dabl. Čak devet igrača Lejkersa su bili precizni iza linije za tri poena od čega su petorica postigli dvije ili više.

Više od poraza, ekipu Majamija, brinu povrede Dragića u prvom poluvremenu i Bam Adebaja u 3. četvrtini. Ni jedan ni drugi se nisu vratili na teren. Dragić je doživio prelom kosti tabana (prema navodima ESPN novinara Wojnarowskog) dok je Adebajo povrijedio rame i njegov nastup u drugom meču finala je upitan.

Najefikasniji u poraženoj ekipi bio ke Džimi Batler sa 23 poena, dok je Kendrik Nan postigao 18 poena a Tajler Hero 14 sa klupe.

Druga utakmica finala nas očekuje za dva dana, u noći između petka i subote. Da li će Lejkersi nakon povrede Dragića i Adebaja lako doći do titule?