Zek Lidej uz zvuk sirene za pobjedu Milana: Bajern ispustio +19!

Zek Lidej je na 1.2 sekunde do kraja utakmice donio pobjedu milanskoj Olimpiji koja je povela u seriji protiv Bajerna sa 1-0.

Olimpija Milano je slavila rezultatom 79-78 i poslije velikog preokreta i dramatične završnice došli su do vođstva u seriji.

Bajern Minhen je sjajno počeo utakmicu, pogotovo u prvom poluvremenu i vodili su cijelo vrijeme. Nakon prvih 10 minuta bio je svega koš prednosti ali je već do poluvremena razlika bila 17 poena.

U drugom poluvremenu Olimpija se vratila u igru, došli su do prihvatiljivih 11 poena zaostatka na 10 minuta do kraja.

Već na 4 minuta do kraja meča je bio samo koš prednosti. Na 40ak sekundi do kraja Lidej pogađa za izjednačenje da bi nakon promašenih slobodnih Bajerna, Olimpija povela trojkom Rodrigeza.

Do kraja meča igrači Bajerna su izveli 4 slobodna i bili precizni sva četiri puta.

Onda je došlo tih famoznih 1.2 sekunde, lopta sa strane i iz “alej apa” Lidej donosi pobjedu domaćinima.

Lidej je imao 17 poena, Rodriges 13 a Panter je dodao 11 poena. Kod Bavaraca najbolji su bili Sili sa 23, Džonson i Boldvin sa po 10 poena.

Drugi meč igra se u četvrtak, takođe u Milanu, dok je treća utakmica na programu 28. aprila u Minhenu.