Lovćen slavio protiv SC Derbija, kompletirao listu četvrtfinalista

Košarkaši Lovćena 1947 posljednji su četvrtfinalisti Kupa Crne Gore jer su sinoć na Cetinju savladali ekipu SC Derbija rezultatom 91:78.

Ekipa SC Derbija se na utakmicu pojavila sa svega tri seniorska igrača zbog velikog broja povreda.

Prvo poluvrijeme je donijelo ujednačenu igru i vođstvo “Studenata” 37:36.

U nastavku napadački sjajna igra domaćih koji su već treću četvrtinu dobili sa deset poena razlike i priveli utakmicu kraju.

Lovćen je predvodio Alen Hadžibegović sa 31 poenom, te deset skokova i četiri asistencije, uz indeks 43.

Marko Mugoša je ubacio 11 poena za ekipu sa Cetinja.

U redovima SC Derbija još jedno sjajno izdanje Danila Ivanovića koji je dao 17 poena uz četiri skoka i sedam asistencija.

Prije Lovćena mjesto u završnici izborili su Podgorica, Sutjeska, Milenijum, Primorje i Jedinstvo, a priključiće se i Budućnost Voli i Mornar.