Majami slavio nad Bostonom u trećoj utakmici

0
7
majami
Miami Heat/twitter
U noći između subote i nedelje, košarkaši Majami Hita pobijedili su Boston Seltikse rezultatom 109:103 u trećoj utakmici finala Istočne konferencije.

Kod Majamija najefikasniji je bio Bem Adebajosa sa postignutih 31 poenom, 10 skokova, šest asistencija i četiri ukradene lopte.

Ispratili su ga Taker sa 17 poena, Štrus sa 16 poena, Lauri 11 poena, dok je Balter upisao svega 8 poena.

Kod ekipe Bostona najbolji je bio Braun sa 40 poena i devet skokova.

Ispratili su ga Horford sa 20 poena i 14 skokova, Smart sa 16 poena i sedam asistencija, a Tejtum i Vilijams su ubacili po 10 poena.

Košarkaši Bostona počeli su izuzetno loše meč, u prvih 12 minuta postigla svega 18 poena, tako da je Majami prvu četvrtinu dobio sa 39:18, a u drugoj dionici došli su i do maksimalnih +26.

Džimi Batler igrač Majamija, povrijedio se tokom meča pa je morao da napusti teren nakon 19 minuta igre.

Međutim, nije u pitanju ozbiljna povreda pa vjerovatno neće propustiti nijednu utakmicu finala Istoka.

Nakon njegovog odlaska sa terena, Seltiksi su umalo to iskoristili da naprave potpuni preokret.

Do poluvremena uspijeli su da dođu do -15, a isti su imali i na kraju treće dionice (72:87).

U jednom trenutku meča Boston je zahvaljujući sjajnom Džejlen Braunu skoro došao do izjednačenja (92:93).

Međutim, Majami je serijom 7:0 ponovo je došao do +7 (100:93), i Boston nije imao šanse za novi povratak.