Meridianbet: Houston Rockets vs. Los Angeles Lakers

Protekle noći, košarkaši Majami Hita savladali su Milvoki rezultatom 115:100 i poveli sa 3:0 u drugoj rundi plej-ofa istočne konferencije NBA lige.

Na Zapadu je ekipa Hjustona trijumfovala nad Los Anđeles Lejkersima rezultatom 112:97, u prvoj utakmici druge runde.

Ključni momenti na utakmici Majamija bili su u poslednjoj četvrtini, kada su predvođeni Džimijem Batlerom, koji je postigao 17 poena, slomili protivnika.

Baksi su odgovorili vraćanjem Adetokumba na teren, ali u poslednjoj četvrtini nije bio od koristi svojoj ekipi.

Majami je slomio protivnika u finišu, mini serijom Batlera i ključnom trojkom Kraudera.

Batler je utakmicu završio sa 30 poena, 7 skokova i 6 asistencija, Bam Adebajo imao je 20 poena, 16 skokova i 3 asistencije, a Goran Dragić je upisao 15 poena, 5 skokova i 3 asistencije.

U Milkvokiju, najefikasniji je bio Bruk Lopez sa 22 poena i 6 skokova, a pratio ga je Janis Adetokumbo sa 21 poenom, 16 skokova i 9 asistencija.

U prvoj utakmici polufinala zapadne konferencije, Rokitsi su zahvaljujući dobroj odbrani tokom čitavog meča, dobro igrali i u polju napada, pa su Harden i Vestbruk predvodili Hjuston do prvog trijumfa. Harden je u prvom poluvremenu postigao 25 poena, što je bilo dovoljno da Hjuston stekne prednost od 8 poena. Vestbruk je nastavio u trećoj četvrtini, pa je ubrzo plus bio dvocifren. Završnica nije bila neizvjesna, pa su Lejkersi odmarali Džejmsa i Dejvisa.

Hjuston je predvodio Džejms Harden sa 36 poena i 5 asistencija, Vestbruk je imao 24, 9 skokova i 6 asistencija, a Erik Gordon 23 poena.