Majami razbio šampiona, Atlanta bolja od Dalasa (VIDEO)

Košarkaši Majamija sjajno su otvorili novu sezoni. Oni su u ”FTX” Areni razbili aktuelnog šampiona, ekipu Milvokija – 137:95.

Debakl Baksa mogao se naslutiti već nakon prve četvrtine koju Majami riješio u svoju korist – 40:17.

Domaćin je nastavio da dominira, prednost je rasla iz minuta u minut, sve do maksimalnih 42 poena, koliko je bilo na kraju.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Majamijev Tajler Hiro koji je bacio 27 poena za 24 minuta. Pratio ga je Džimi Batler sa 21 poenom, dok je Adebajo imao poen manje, ali i dabl-dabl učinak sa 13 skokova.

Kod protivnika je najviše poena postiga Janis Adetokumbo u partiji koja je daleko ispod njegovog nivoa. Grk je ubacio 15 poena, za 22 minuta igre.

Ubjedljivu pobjedu ostvarila je i Atlanta koja je bila bolje od Dalasa – 113:87.

Meč je prelomljen u pretposljednjoj dionicu koju je domaćin dobio rezultatom 35:20.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Rediš sa 20, dok je kod Dalasa Dončić ubacio 18.

Stef Kari je vodio Golden Stejt Voriorse do trijumfa nad Klipersima – 114:112.

Sjajni šuter ubacio je 45 poena (osam trojki), a u prvoj četvrtini je ubacio 25 poena, bez promašaja iz gre.

Kod gostiju iz najefikasniji je bio Džordž sa 29.