Majami vs Boston
Izvor: Twitter - Miami Vs Boston
Košarkaši Majami Hita na korak su od trijumfa u finalnoj seriji Istočne konferencije.

Hit je u četvrtoj utakmici savladao Boston Seltikse rezultatom 112:109 i tako došao do prednosti u seriji od 3:1.

Na početku ovogodišnje NBA lige malo ko je očekivao da će Majami biti na korak od velikog finala, ali timskom, agresivnom igrom, biće po svemu sudeći u prilici da se nadmeću za prsten.

Iako rezultat ne govori, Majami u četvrtoj utakmici nije imao problema sa protivnikom, već je držao rano stečenu prednost, tokom cijelog meča.

Četvrtu utakmicu obilježio je „ruki“ Tajler Hiro, koji je kao 13. pik na prošlogodišnjem draftu, došao u Majami.

On je u utakmici sa Seltiksima došao do rekorda u karijeri sa 37 poena, 6 skokova i 3 asistencije.

Takođe, oborio je i neke rekorde. Naime, postao je najmlađi „ruki“ koji je sa klupe ubačio toliiko poena, i drugi najuspješniji poenter, kao 20-godišnjak.

U redovima Hita, dobri su bili i Džimi Batler sa 24 poena, odnosno Goran Dragić sa 22, dok ih je pratio Bam Adebajo sa 20 poena i 12 skokova.

U ekipi Bostona, odličan je bio Džejson Tejtum sa 28 poena.

Peta, možda i poslednja utakmica finalne serije, igra se u noći između petka i subote.