Makabi Tel Aviv
Twitter/Makabi Tel Aviv
Makabi Tel Aviv je došao do vođstva od 1-0 protiv Bir Ševe u četvrtfinalu izraelske lige pobjedom 67-56 kod kuće.

Igrači Makabija ne mogu toliko da se raduju pobjedi s obzirom da je krilo ekipe, Dragan Bender, napustio igru zbog povrede koljena u prvom poluvremenu. Kasnije, magnetna rezonanca je pokazala da je pokidao prednje ukrštene ligamente.

Ante Žižić je predvodio ekipu sa 20 poena, 5 skokova i veoma namučio goste u reketu. Angelo Kolojaro je dodao 12 poena, Skoti Vilbekin je meč završio sa 10 poena i 6 asistencija.

Amit Sus i Amir Bel su postigli po 12 poena za Bir Ševu. Gostujuća ekipa je imala slabo šutersko veče sa 19 ubačenih od 58 šuteva, dok su uz to imali i 23 izgubljene lopte. Treća četvrtina je bila presudna gdje je domaćin slavio sa 19-7 i tako došao do 52-38 što je bilo dovoljno da nemaju većih problema da privedu meč kraju.