Markanen 'pogurao' Jutu do pobjede broj 10

Trenutni vladari Zapadne konferencije, ekipa Jute, slavila je na gostovanju u Atlanti nad domaćim Houksima, rezultatom 119:125, a najzaslužniji za trijumf bio je finac Lauri Markanen.

Na poluvremenu, gosti iz Jute su imali 9. poena prednosti, najviše zahvaljujući tome što je Lauri Markanen ubacio 11. poena u prvoj dionici.

Treća četvrtina je u potpunosti protekla u znaku domaćina, koji je ofanzivno bio vrlo raspoložen i rezultatom 36:22, potpuno preokrenuo rezultat. Međutim, Juta kao da se čuvala za posljednjih 12. minuta, pa su sa 7. trojki i sa ukupno 40. poena, na kraju stigli do jubilarne 10. pobjede u tekućoj sezoni.

Atlanta Houksi su ekipa koja je vodeća u ligi, kada je u pitanju odbrana protivničkog šuta za 3. poena, međutim večeras nisu imali rješenje za sjajnog Markanena, koji je ubacio čak 6. trojki iz 8. pokušaja, i tako, umnogome, doprinio trijumfu svoje ekipe.

DeŽonti Marej bio je najefikasniji kod Houksa, sa 26. poena, 6. skokova i 5. asistencija. Hanter i Jang dodali su po 22, a sjajni švajcarski centar Klint Kapela upisao je dabl-dabl sa 15. poena i 19. skokova.

Lauri Markanen je zabilježio ‘season high’ partiju sa 32. poena i 8. skokova. Džordan Klarskon je dodao 23. poena, a Majk Konli upisao je 13. asistencija.

Atlanta sada ima 7. pobjeda i 4. poraza, dok je Juta na čelu Zapada sa 10. pobjeda i 3. poraza. U sljedećem kolu Atlanta ponovo igra kod kuće, dočekaće Filadelfiju, dok će Juta gostovati Vizardsima u Vašingtonu.