Mega savladala Split: Petrušev rekordnih 32 poena, Simonović 10

Mega je ubjedljivo slavila u duelu sa ekipom Splita 91:75.

Košarkaši srpskog tima su ostvarili sedmu pobjedu u ABA ligi, četvrtu zaredom, dok je Split doživio šesti poraz.

Mega je otvorila utakmicu sa 29 poena u prvoj četvrtini i imali su +7 posle prvih 10 minuta.

U drugoj četvrtini imali su i dvocifrenu prednost, a ona je završena rezultatom 11:11, pa je ostalo +7.

Sve se prelomilo u trećoj četvrtini, kada je srpski tim otišla na +17 i povratka za Split nije bilo.

Fenomenalan je bio reprezentativac Srbije Filip Petrušev koji je postigao rekord karijere sa 32 poena, dok je naš reprezentativac Marko Simonović meč završio sa 10 poena.

Kampara se istakao u Splitu sa 12 poena.