Mega
Mega je savladala Cibonu Zagreb rezultatom 93:89 na svom parketu, u meču 15. kola ABA lige i tako produžili krizu ekipe iz Zagreba.

Cibona je tako upisala i sedmi vezani poraz, a neposredno pred duel u Beogradu je ostala bez trenera Vladimira Jovanovića.

Mega je utakmicu otvorila serijom 14:1, a posle prve četvrtine imala je +8.

Cibona je u drugoj četvrtini smanjila zaostatak i uspjela do poluvremena da dođe na samo pola koša zaostatka.

Već krajem treće četvrtine Cibona je imala prednost od 2 poena prednosti, i u igri koš za koš je održavala prednost.

Međutim minut i po do kraja prvo trojka za izjednačenje, a onda i trojka Luke Cerovine za +4.

Ni tada Cibona nije bila gotova, jer su vratili trojku, ali su na dva poena zaostatka i lopte u njihovim rukama, napravili grešku, potom i faul i tu je meč bio gotov, a Mega je upisala novi trijumf.

Matković je bio najefikasniji sa 21 poen, Simanić ga je pratio sa 16, Smit sa 15 i Uskoković i Đurišić sa po 10 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Vildoza sa 21, sa po 13 Drežnajk i Gegić i Popić sa 12 poena.