Mega
Twitter
Mega je savladala Partizan u meču 13. kola ABA lige, rezultatom 93:90 i time prekinula Partizanov trijumfalni niz.

U beogradskoj hali “Pionir”, Partizan je bio domaćin Megi, koja je bez nekoliko jako bitnih igrača uspjela da savlada ekipu Partizana i dođe do bitne pobjede pred nastavak sezone u regionalnom takmičenju.

Već početkom prve četvrtine, u 5. minutu utakmice, gosti su poveli sa 4 razlike i to rezultatom 11:15, ali je ubrzo nakon toga Partizan postigao seriju od čak 9 poena, dostignuvši tako rezultat 20:15, koju su prekinuli Nikola Kočović i Mihailo Mušikić, a već na samom kraju prve četvrtine, sjajni Nikola Jović je uspio da postigne dva pogotka koja su obezbijedila vođstvo gosta i pobjedu u prvoj četvrtini meča.

Momci Željka Obradovića imali su jaku defanzivu, a najefikasniji među njima u drugoj četvrtini bili su Alen Smailagić i Balša Koprivica. I druga četvrtina završena je pobjedom gosta i to zahvaljujući Joviću, Cerovini i Mušikiću, koji su svojim fantastičnim pogocima za tri poena uspjeli odvesti Megu čak do 9 poena prednosti i tako osigurali pobjedu gostujućeg tima na kraju prvog poluvremena, rezultatom 46:55.

Drugo poluvrijeme je bilo umnogome slično prvom. Ekipa Partizana je bila prinuđena da ide na sve ili ništa i samim tim u jednom momentu uz pomoć Balše Koprivice i Kevina Pantera, domaćin se našao na samo jednom poenu zaostatka 79:80. Ali ni tako mala razlika u poenima nije pomogla ekipi Željka Obradovića da ipak savlada ekipu Mege.

Ekipa Mege je na kraju utakmice ponijela pobjedu nad Partizanom, sjajnim šutevima Ruženceva, zakucavanjem Simanića i fenomenalonog Skuča Smita.

Skuč Smit je i najzaslužniji za pobjedu Mege, jer je u 30-ak sekundi prije kraja meča uspio da iskoristi napad i zakuca tri poena koja su bila presudna za pobjedu Mege nad ekipom Partizana.