meloun
Twitter/Meloun

Trener Denvera Majk Meloun ponovo se dotakao odnosa sudija u NBA ligi prema njegovom najboljem igraču Nikoli Jokiću.

Tim iz Kolorada je posle osam vezanih pobjeda doživio poraz od Boston Seltiksa rezultatom 87:105. Nikola Jokić je imao tripl-dabl, ali ovog puta Denver to nije iskoristio i krunisao pobjedom.

Boston je dobio drugo poluvrijeme 60:36 i Nagetsi su postigli samo osam poena u poslednjoj četvrtini što je svakako glavni uzrok poraza.

-Rekao sam igračima da moraju da budu bolji. Sve su bolje radili od nas i ubili su nam igru u napadu. Moji igrači su počeli da se žale i da kukaju, nisu igrali odbranu, nisu igrali požrtvovano… Mislim da je sve počelo kada smo vodili 14 razlike i imali četiri izgubljene lopte na kraju treće četvrtine. U poslednjoj ništa nismo mogli da uradimo. Dugo nismo igrali ovako loše. Najbolja stvar u NBA ligi je što sada idemo na avion i na novu utakmicu, pa možemo sve da popravimo- izjavio je Majk Meloun.

Nikola Jokića je izveo na četiri i po minuta do kraja i Džoker se nije vraćao u igru.

-Igramo šest utakmica u devet dana, ponovo igramo sjutra uveče. Mislim unapred i šta dolazi. On se mnogo nervira jer mu sudije ne sviraju faulove, ali to ne smije da te odvrati od tvoje dužnosti kao košarkaša. Mora da se skoncentriše i da prestane da se žali. Mora da bude bolji. Izveo sam ga jer je bilo -12 i pokušao sam nešto drugo, da stavim Gordona na centar, ali nam ništa nije pomoglo- dodao je Majk Meloun.

Denver Nagetsi su trenutno četvrtoplasirani tim Zapadne konferencije NBA lige, i na dobrom su putu da uskoro obezbijede mjesto u plej ofu.