Memfis bolji od Filadelfije (106:104)

Memfis Grizlisi su rezultatom 106:104 pobijedili Filadelfija Seventisikserse.

Dža Morent više nije povrijeđen i odmah po povratku na parket pomogao je svom timu da zabilježi pobjedu nad Siksersima, rezultatom 106:104.

Ovo je četvrta pobjeda u nizu Memfis Grizlisa, a Morent je sa 17 poena bio najefikasniji u svom prvom meču još od 28. decembra kada je doživio povredu skočnog zgloba protiv Bruklina.

Prvo poluvrijeme je bilo izuzetno napeto. Nijedna ekipa nije uspjela da stekne prednost veću od 6 poena, ali je poslije prvih 24 minuta domaćin vodio sa “maksimalnih” 60:54.

Već tada je povratnik Morent imao 12 poena, a na drugoj strani je Tobajas Heris sa 10 bio predvodnik. Valja reći da Fila nije bila kompletna, pošto na utakmici nije nastupio kamerunski centar Džoel Embid.

U trećoj četvrtini je Memfis vodio glavnu riječ. Čak su došli i do najveće prednosti na meču od 12 poena, kada je na semaforu stajalo 88:76, a onda kreće serija Filadelfije i drama u finišu utakmice.

Imala je Filadelfija šansu da pobijedi, ali je u poslednjem napadu šut za tri poena promašio Tajris Meksi i Memfis je slavio sa 106:104.

Pored Morentovih 17 poena u redovima Memfisa se istakao i Tilman sa 15 poena, 12 je imao Alen, po 11 su ubacili Klark, Anderson i Bruks, a 10 je imao Bejn.

Na drugoj strani, 28 poena Šejka Miltona koji igra fantastično, dok je Ben Simons imao 11 poena, 16 skokova i 9 asistencija. Valja spomenuti i Tobajasa Herisa, koji je postigao 21 poen.