Memfis
Twitter/Memfis
Memfis Grizlisi su sjajnom trećom četvrtinom došli do pobjede nad Atlanta Hoksima 131:113.

Atlanta Hoksi su bili u seriji pobjeda, povezavši 4 pobjede prije sinoćnjeg poraza.

Atlanta je dobro krenula utakmicu, imali su i dvocifrenu prednost da bi do kraja četvrtine Memfis smanjio na 5 poena zaostatka. Već do poluvremena je prednost bila na strani Grizlisa 67:64.

Grizlisi su potom fantastično odigrali treću četvrtinu, dobili su je 43:23, pa su stekli prednost 110:87.

U taboru Memfisa, Grejson Alen se istakao sa 30 poena, Jonas Valančijunas je imao 19 poena i 11 skokova, Dža Morant je dodao 19 poena, uz po 7 skokova i asistencija.

U Atlanti najbolji je bio Bogdan Bogdanović sa 24 poena i 6 skokova. Tre Jang je zabilježio 14 poena i 11 asistencija.

Grizlisi su poslije četvrte uzastopne pobjede na osmom mjestu Zapada sa učinkom 26-23. Atlanta je peta na Istoku sa 27-25.