Olimpia Milano
Twitter/Olimpia Milano
Olimpija Milano je ostala neporažena u Evroligi pobjedom nad Makabi Tel Avivom nanijevši im drugi poraz za redom prije duple nedelje, rezultatom 83-72.

Milano je vodio od samog početka meča i na poluvremenu su već imali 52-30. Makabi je popravio svoju defanzivu u drugom poluvremenu da smanji prednost ali nisu uspjeli ići na jednocifrenu prednost.

Devon Hol je bio najefikasniji sa 17 poena, Dinos Mitoglu je dodao 16 uz šest skokova i to su bili njihovi najbolji mečevi za Milano. Mitoglua je pomenuo i trener Mesina na pres konferenciji nakon utakmice rekavši “da je napravio važne poteze u veoma važnom meču”.

Malkolm Dilejni je postigao 10 poena u prvom poluvremenu u kojem je Olimpija dominirala na oba kraja terena. Makabi je slavio u trećem periodu 11-19 ali im domaćini nisu dozvolili da ozbiljnije priprijete.

Derik Vilijams je postigao 19, Džejms Nanali 16 poena, sedam skokova i pet asistencija, dok je Džejlen Rejnold postigao 14 poena za Makabi. Skoti Vilbekin nije mogao naći svoj ritam sa osam poena uz šut iz igre 2-11.

Olimpija Milano je sada na 3:0, dok je Makabi na 1:2.