Olimpija Milano pobijedila Bajern u minhenskom trileru

Olimpija Milano gostovala je Bajern Minhenu u utakmici koja je mogla da ode ‘niz vodenicu’ oba tima, ali je na kraju pobjeda pripala italijanskom timu – 79-81 nakon produžetaka.

Oba tima su ušla u utakmicu defanzivno orijentisani pa je zbog toga viđen mali broj poena u prvom poluvremenu. Milano je vodio 15-14 nakon 10 minuta, dok je na poluvremenu rezultat bio 32-31.

U prvom poluvremenu ekipe su predvodili Nihad Đedović sa 9 poena sa jedne strane, dok su Dilejni i Rol imali po 8 poena za Milano.

U drugom poluvremenu nastavljena je čvrsta igra, međutim igrači su uspjeli lakše da nađu put do koša. Na kraju se u poslednju dionicu ušlo sa rezultatom 55-54 za minhenski Bajern.

Od početka do kraja utakmice timovi su se smjenjivali u prednosti, dok je najveća prednost iznosila 5 poena. Trojka Vladimira Lučića na jednoj, praćena ulazom Rodrigeza na drugoj strani, odvela je utakmicu u produžetke. Pri rezultatu 70:70 imali su Nihad Djedović i Šavon Šilds šansu da postanu heroji ali ipak nisu uspjeli.

Očekivalo se da će u dodatnih pet minuta biti velika borba i da se neće dati puno poena. Nisu dozvoljeni laki koševi, ali je Malkolm Dilejni postigao prvih šest poena Milana u produžecima. Osim poena Dilejni je i asistirao Hajnsu a zatim i Šildsu pri pobjedonosnom šutu za 3 poena na 9 sekundi do kraja meča.

Dilejni je utakmicu završio sa 17 poena, osam asistencija, četiri skoka, dok je Kajl Hajns ubacio 16 poena. Šilds je dodao devet poena uz šut za pobjedu.

Za Bajern je Boldvin postigao 18 pored Nihada Đedovića i Rejnoldsa koji su postigli po 14 poena. Rejnolds je takođe uhvatio 11 skokova za dabl-dabl.

Bajern u idućem kolu gostuje Albi u Berlinu, dok Olimpija dočekuje Asvel iz Liona.