Milvoki
Twitter: Milvoki

Košarkaši Milvokija zabilježili su drugu uzastopnu pobjedu u finalu Istočne konferencije NBA lige.

Rezultatom 113:102 Baksi su pobijedili Atlantu u gostima i sada oni imaju brejk prednosti.

Milvoki je napravio preokret u seriji nakon što je Atlanta pobijedila u prvom meču i sada vodi rezultatom 2:1.

Bila je Atlanta u igri do samog kraja, na poluvremenu je rezultat bio neriješen – 56:56, a na kraju treće četvrtine imali su Hoksi dva poena prednosti.

Međutim, u četvrtoj dionici su posustali, postigli su samo 17 poena, a primili 32, što je bilo dovoljno za poraz na domaćem terenu.

Najefikasniji u Milvokiju je bio Kris Midlton sa 38 poena, a uz to je imao i 11 skokova i sedam asistencija. Janis Adetokumbo je dodao 33 poena uz 11 skokova, četiri asistencija, dvije ukradene lopte i jednom blokadom.

Kod Atlante se izdvojio Tre Jang sa 35 poena, dok reprezentativac Srbije, Bogdan Bogdanović, nije imao dobro veče.

On je za 35 minuta na parketu postigao osam poena, uz po tri asistencije i ukradene lopte, dva skoka i jednom blokadom. Iz igre je pogodio tri šuta iz 16 pokušaja.