Milvoki
Twitter: Milvoki
Milvoki Baksi su uspjeli da savladaju Bruklin Netse u jednoj za NBA prilike atipičnoj utakmici sa “malim rezultatom” 86:83.

Bakse su predvodili Kris Midlton i Janis Adetokumbo koji su kombinovano ubacili preko 80 odsto poena za ekipu iz Viskonsina.

Midlton je ubacio 35, dok je Janis meč završio sa 33 poena.

I u skokou su ova dva košarkaša dominirala pošto je Midlton imao 15 skokova, dok je grčki košarkaš imao skok manje.

U prvoj četvrtini sve je izgledalo završeno za Milvoki, imali su prednost i od 21 poen razlike, a neugodne goste su u prvih 12 minuta ostavili samo na 11 poena.

Međutim, prije svega preko Durenta, a onda preko Irvinga Bruklin je uspio da se vrati u meč.

Na kraju u neizvjesnoj završnici Džru Holidej je ogodio na 11 sekundi do kraja, dok je Durent promašio šut za produžetak.

Baksi su smanjili tako na 2:1 i sljedeći meč ponovo igraju na svom terenu.

3 KOMENTARI

1. Kada gledas Janisa, imas nagon za 🤮🤮🤮…. Zaletanje na protivnickog igraca u reketu, pa roling koji se cesto zavrsi tragicno i izgubljenom loptom, faulom u napadu, pa prenosenje lopte i sutiranje trojki u petoj sekundi napada, gdje lomi obruce i table, priprema za slobodno bacanje koje traje preko 12 sekundi koje se takodje zavrsi tragicno, strah da izbaci loptu

2. Kad bi se sudije drzale jednog kriterijuma,to bi bilo super,isto sa svima,svejedno ko je domacin…Ali bas to prilagodjavaju ekipi koja je domacin,koja treba da dobije mec,da bi bilo interesantnije….Kosarka u tom smislu pocinje da lici na vaterpolo,sudije previse uticu na ishod,kao grijese u jednom mecu,pa kompezuju u drugom.

3. Janis je od silnih tegova potpuno izgubio osjećaj u rukama. Svaki šut mu je tvrd, mehanički, uopšte nema mekan šut..Sinoć nije mogao da pogodi bacanje, za tri ga ostavljaju svo vrijeme jer ne može ništa da pogodi sa razdaljine veće od dva metra