Monako
Monako / Twitter

Monako je pobijedio u prvoj utakmici polufinalne serije Evrokupa. Na svom terenu su bili uspješniji od Gran Kanarije.

Rezultat je bio 82:77, a ključna četvrtina bila je druga. Tada je ekipa Zvezdana Mitrovića bila bolja rezultatom 24:5. U trećoj, koliko-toliko uzvratili su Španci sa 20:10, a posebno je zanimljiva bila sama završnica, tačnije poslednjih 60-ak sekundi.

U poslednjem minutu imao je Monako prednost od deset poena razlike, ali su gosti smanjili na 75:71. Zatim je povećao domaćin na 77:71, ali su gosti smanjili na 77:74, da bi se domaćin ponovo pobjegao na 81:75. Ipak, do preokreta nije došlo, pa je domaćin uspio da povede sa 1:0 u seriji.

Ubjedljivo najefikasniji igrač pobjedničkog tima bio je Rob Grej sa 25 poena (5/6 za tri, 3/5 za dva), a zapaženu ulogu je imao ponovo Matijas Lesor. Bivši košarkaš Crvene zvezde i MVP prethodne nedelje u Evrokupu ubacio je 12 poena, uz osam skokova. Po 11 poena postigli su Di Bost i Džalil O Brajen.

Za Gran Kanariju Metju Kostelo je postigao 22 poena, Tomas Dimša 14, a Ej Džej Sloter samo jedan manje.

Igra se na dvije dobijene utakmice, a za petak je zakazan drugi meč polufinala Evrokupa. Tada će domaćin Monako biti gost Gran Kanariji.