Mornar poražen u Beogradu

Košarkaši Partizana u 22. kolu ABA lige nanijeli su poraz Mornaru iz Bara rezultatom 83:75. Crno-bijeli tako izvlače najviše iz ove sezone, dok su Barani u igri za plej-of lige. Partizan je predvodio Rašon Tomas sa 18 poena, a u sastav se vratio i Vil Mozli.

Ovim trijumfom, Partizan je podsjetio na šampionski sastav koji u svaki meč ulazi sa imperativom pobjede. Evidentno je da je došlo do promjene u načinu razmišljanja od kada je ekipu preuzeo Aleksandar Matović. Danas su izostali Erik Mika i Rade Zagorac.

Ukradenom loptom i zakucavanjem Jankovića, crno-bijeli su otvorili susret sa Mornarom. Ali, prve minute obilježila je neaktivna igra, sa greškama na obije strane. Sredinom dionice, Partizan je ušao u problem sa faulovima, po dvije lične imali su Trifunović i Tomas, a Barani su bili u naletu, Trojku Pejdža vratio je Smit, te je prvi kvartal bio neizvjestan. Ipak, prvi do +4 stigli su gosti, ali je Partizan na malu pauzu otišao sa 18:16, trojkom Veličkovića i bacanjima Pejdža.

Nastavak je bio atraktivan, ali se Mornar vratio. Luković je vedrio i oblačio Baranima u tim momentina, pa je nakon tehničke greške zakucao za -4.  Uzvratio je podjednako atraktivno Mozli, ali je drugi dio trećeg kvartala potezima obilježio Hamilton. Partizan je pred odlučujućih deset minuta sačuvao šest poena prednost, 62:56.

A na otvaranju poslednjeg kvartala, Pejdž je sa osam metara pogodio, da bi u narednom napadu blokirao Jeremića, 65:56. Perkins je potom blokirao Gordića, pa organizovao napad crno-bijelih koji je okončao trojkom preko ruke. Crno-bijeli su imali potpunu kontrolu na terenu!

Sredinom dionice je opao ritam, ali je klackalicu prekinuo Jaramaz, trojkom. Uslijedila je potom još jedna trojka, ovog puta Pejdž, pa su crno-bijeli išli ka pobjedi. U finišu su gosti zaprijetili serijom 9:0, potom je Jeremić ubacio tri penala. Konačnih 83:75 postavio je Perkins, takođe sa penala.