Mornar
Aba liga/Mornar
Mornar Barsko zlato pobijedio je glavnog konkurenta za opstanak, Split u Baru, za svoju drugu pobjedu u sezoni 2021-22 rezultatom 81:65.

Domaći tim je promašio svojih prvih sedam šuteva za tri poena ali su nakon toga počeli da pogađaju šuteve iz daljine i tako došli do druge pobjede. Mornar je u drugoj četvrtini postigao 28 poena u drugoj četvrtini, pogodivši osam trojki. Preuzeli su vođstvo i nisu ga ispuštali do kraja meča.

I u drugom poluvremenu su nastavili sa dobrom igrom i došli do veoma značajne pobjede u ABA ligi. Timovi su sada izjednačeni na tabeli sa dvije pobjede i sedam poraza.

Najefikasniji u timu Mornara bio je Vladimir Mihailović sa 16 poena i sedam skokova. Sead Šehović je ubacio 14, a Aleksandar Lazić 12 poena, uz šest skokova.

Nemanja Gordić je imao dabl-dabl učinak, po 11 poena i asistencija, a Tejlor Smit i Strahinja Mićović po 10 poena. Gordić je postavio rekord karijere kada su asistencije u pitanju.

Kod gostiju je Nejc Barič meč završio sa 18 poena, dok je Tonko Vuko ubacio dva poena manje.