Košarkaška reprezentacija Australije nakon uzbudljive završnice poražena je od Njemačke rezultatom 85:82, a ključni igrač u ovoj pobjedi bio je Denis Šruder.
Njemačka je u prvom kolu savladala Japan rezultatom 81:63, dok je Australija bila ubjedljiva protiv Finske rezultatom 98:72.
Odlično je otvorila Njemačka ovu utakmicu, a nakon vođstva 8:0, na scenu je stupio Peti Mils koji je serijom od 13 uzastopnih poena smanjio prednost “pancera” na 16:13, da bi nakon toga “kenguri” preokrenuli i stigli do prednosti od 25:24 na kraju četvrtine.
Boomers' game plan? Feed Patty! 😤 #FIBAWC x #WinForAustralia pic.twitter.com/wuOG0IBh6b
— FIBA Basketball World Cup 2023 🏆 (@FIBAWC) August 27, 2023
Njemačka je u nastavku bila organizovanija, a do poluvremena je stigla do prednosti 49:44.
Vratila se Australija u trećoj četvrtini i preokrenula rezultat na 66:62.
Do kraja smo gledali rezultatsku klackalicu, a u posljednja dva munuta ušli smo u dramatičnu završnicu u kojoj je Njemačka na dva minuta do kraja imala prednost 79:77.
YOU SHALL NOT PASS 🧙♂️⛔#FIBAWC x #WinForDeutschland 🇩🇪 pic.twitter.com/isJ85qhGD3
— FIBA Basketball World Cup 2023 🏆 (@FIBAWC) August 27, 2023
Denis Šruder i Njemačka su bili mirniji u završnici, a šut Džoša Gidija sa centra za izjednačenje u posljednjoj sekundi je bio neprecizan pa su “panceri” nakon pobjede protiv Japana obezbijedili prvo mjesto u ovoj grupi.
Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Šruder sa 30 poena i osam asistencija, a odlično ga je pratio Lo sa 10 poena manje. Na drugoj strani Peti Mils je postigao 21 poen, dok se Gidi zaistavio na 17 poena.
Pročitajte i ovo: