Košarkaši Slovenije opravdali su ulogu favorita na meču protiv Venecuele i slavili rezultatom 100:85, a odličnu partiju na ovom meču imali su Luka Dončić i novi centar Crvene zvezde Meridianbet Majk Tobi.
Odigrala je selekcija Venecuele odičnu prvu četvrtinu posle koje su bili u vođstvu rezultatom 33:31.
U nastavku je ekipa Aleksandra Sekulovića uspjela da dođe do preokreta najviše preko prve zvijezde Luke Dončića koji je već nakon 20 minuta na svom kontu imao 24 poena, a rezultat na semaforu u tim trenucima je bio 56:51.
Have a night Luka! His 37-point performance earns him TCL Player Of The Game 🙌
— FIBA Basketball World Cup 2023 🏆 (@FIBAWC) August 26, 2023
#FIBAWC x #WinForSlovenia I #InspireGreatness pic.twitter.com/QWagC7cZN8
Slovenija je do kraja uspjela da ubaci 100 poena protivniku, a osim Dončića koju je utakmicu završio sa 37 poena istakao se novi centar Crvene zvezde Meridianbet koji je postigao 21 poena bez promašaja iz igre.
Luka shines in his World Cup debut! 😮💨 #FIBAWC x #WinForSlovenia pic.twitter.com/jCB2UmEvPX
— FIBA Basketball World Cup 2023 🏆 (@FIBAWC) August 26, 2023
Dobro ih je ispratio Klemon Prepelič sa 18 poena dok je kod Venecuele, Garlo Soho bio najefikasniji sa 16, a Džornan Zamora je dodao 12 poena.
U drugom meču ove grupe Gruzija je savladala Zelenortska Ostrva rezultatom 85:60.
Pročitajte i ovo:
Pedja
Bas kako smo i ocekivali