Nagetsi vs Klipersi
Izvor: Twitter - Denver Nuggets vs Los Angeles Clippers

Košarkaši Denver Nagetsa napravili su veliki preokret u 5. meču polufinala Zapadne konferencije.

Utakmica protiv Los Anđeles Klipersa koju su Nagetsi morali da pobijede kako bi izbjegli povratak kući, završena je rezultatom 111:105, uz preokret u poslednjoj četvrtini.

U prvom poluvremenu, Denver nije imao odgovor za nadmoćnijeg rivala, dok je Kliperse fenomenalno služio šut.

Slično je izgledalo i u nastavku, ekipa iz Los Anđelesa, predvođena Kavajem Lenardom, odbijala je svaki pokušaj Denvera da se vrate u meč, a najveća prednost iznosila je 16 poena.

U finišu treće četvrtine, ipak se nešto promijenilo. Nagetsi su prišli su na 7 poena zaostatka, a zatim, inspirisani Nikolom Jokićem koji je u poslednjem dijelu igre postigao 11 poena, uz trojku koja je donijela Nagetsima prvo vođstvo na meču, uspjeli da ostvari drugu pobjedu u seriji.

Jokić je meč završio sa 22 poena, 14 skokova i 5 asistencija. Ključ pobjede na ovom meču, međutim, bilo je buđenje Džamala Mareja.

Marej je postigao 25 poena i uz to upisao 8 skokova i 7 asistencija. Takođe, bitno je napomenuti ulogu Majkla Portera Džuniora u zavšnici, kada je postigao izuzetno bitnu trojku, a potom na drugoj strani terena, blokirao šut rivala i uhvatio defanzivni skok.

U ekipi Klipersa, najbolji je bio Kavaj Lenard sa 36 poena, 9 skokova i 4 asistencije. Pol Džordž je meč završio sa 26 poena, i po 6 skokova i asistencija.