NBA: Još jedna pobjeda favorita

Još jedna fantastična NBA noć i pobjede favorita. LA Lejkersi upisali su još jednu pobjedu, jer su trijumfovali protiv Jute Džez rezultatom 116:108 (24:24, 34:32, 28:20, 30:32).

Entoni Dejvis je upisao čak 42 poena, uz 12 skokova i 4 asistencije, dok je Lebron Džejms za 35 minuta provedenih na terenu postigao 22 poena, 8 skokova i 9 asistencija.

U protivničkoj ekipi dominantan je bio Donovan Mičel, koji je upisao 33 poena, 5 skokova i 4 asistencije.

Lejkersi su ključnu prednost stekli u trećoj četvrtini i na kraju uspjeli da održe svoju prednost i upišu novu pobjedu.

Filadelfija i San Antonio imali su pravi “revolveraški obračun”, iz kojeg je na kraju kao pobjednik izašla Filadelfija, koja je slavila rezultatom 132:130.

Preokret se dogodio u poslednjem minutu meča, a u glavnoj ulozi našao se Milton, koji je pogodio trojku i Džo Embid koji je pogodio slobodno bacanje.

Embid je bio i najefikasniji, postigao je 27 poena, 9 skokova i 5 asistencija, dok je Sparse predvodio DeMar DeRozan sa 30 poena, 5 skokova i 3 asistencije.

Nju Orleans Pelikansi bili su sigurni protiv Memfisa i slavili su rezultatom 109:99.

Brendon Ingram prikazao je još jednu dobru partiju i završio utakmicu sa 24 poena, 7 skokova i 5 asistencija, dok se na drugoj strani istakao Jonas Valančijunas sa 13 poena, 13 skokova i jednom asistecijom.

Lejkersi su i dalje prvi na Zapadu, sa skorom 51:15, Juta je peta sa skorom 42:25, Memfis ima 32:36, Sparsi 29:37, dok su Pelikansi na skoru 29:38, a Filadelfija je na Istoku šesta sa skorom 40:27.