NBA
Meridianbet: NBA

Košarkaši Majami Hita bez poraza su završili seriju protiv Indijane. U četvrtom meču slavili su rezultatom 99:87 i tako se plasirali u četvrtfinale plej-ofa NBA lige.

Izjednačena je bila prva četvrtina, ali je Majami na odmor otišao sa 6 poena prednosti. Košarkaši Hita su od sredine druge četvrtine konstantno bili u vođstvu i ni u jednom trenutku nijesu davali nadu Indijani.

U ekipi Majamija najefikasniji je bio Goran Dragić sa 23 poena, 5 skokova i 3 asistencije. Pratio ga je Bam Adebajo koji je zabilježio dabl-dabl sa 14 poena i 19 skokova.

U poraženom timu najefikasniji je bio Viktor Oladipo sa 25 poena i 8 skokova, 3 poena manje postigao je Majls Tanrer koji je imao i 14 skokova.

Majami sada čeka pobjednika serije u kojoj Milvoki Baksi vode rezultatom 3:1 protiv Orlanda.

U drugoj utakmici jučerašnjeg programa košarkaši Milvoki Baksa na korak su od plasmana u drugu rundu plej-ofa istočne konferencije NBA lige, jer su pobijedili Orlando Medžik sa 121:106  i tako poveli 3:1 u seriji.

Ključni igrač u pobjedi Milvokija bio je Kris Midlton. On je nakon katastrofalne tri četvrtine i šutem iz igre 1-9 dao 18 poena u poslednjem periodu u kojem je Budenholzerov tim prelomio meč.

U ekipi Baksa, kao što smo i navikli, najefikasniji je bio Janis Adetokumbo sa 31 poenom, uz 15 skokova i 8 asistencija, Vesli Metjuz dao je 12, a Bruk Lopes i Kajl Korver po 10 poena.

U poraženoj ekipi najefikasniji je bio crnogorski reprezentativac Nikola Vučević sa 31 poenom, 11 skokova i 7 asistencija, Markel Fulc imao je 15 poena, dok je Terens Ros postigao 19 poena.

Baksi će u srijedu imati prvu meč loptu za prolaz dalje.