NBA: Memfis savladao Oklahomu, Bruklin bolji od Kingsa!

Memfis Grizlisi pobijedili su Oklahomu Siti Tander u Orlandu sa 121:92 (25:37, 38:23, 32:18, 26:14) u NBA ligi.

Prva četvrtina donijela je propast Memfisa, koji je bio u minusu od 17 poena, ali je u nastavku viđena potpuno drugačija slika.

Grizlisi su zaigrali znanto ofanzivnije, preuzeli kontrolu nad utakmicom i na poluvrijeme otišli sa prednošću od 3 poena.

U istom ritmu nastavili su i u nastavku, pa su do pred sam kraj utakmice imali i najvećih +31.

U ekipi Memfisa najbolji je bio Dilon Bruks sa 22 poena, dok je Dža Morant imao 19 i 9 aistencija, a Jonas Valančijunas 19 poena i 11 skokova.

Marko Gudurić se konačno našao na parketu, te je za 5 minuta upisao 3 poena i 2 skoka.

U redovima Tandera, Kris Pol imao je 17, a Lugenc Dort 16.

Memfis ima skor 33-37 i osmi je na Zapadu. Oklahoma je šesta sa 42-26.

Bruklin je pobijedio Sakramento Kingse sa 119:106 (24:27, 39:26, 30:29, 26:24).

Utakmica je većim dijelom bila izjednačena, pa je praktično druga polovina bila ključna u pobjedi Netsa. Oni su tada stigli do prednosti od desetak poena, a onda rutinski priveli utakmicu kraju.

I na ovom meču istakao se Bogdan Bogdanović, koji je bio i najbolji pojedinac u redovima Kingsa, ali uzalud.

Bogdan je utakmicu završio sa 27 poena, 2 asistencije i 6 skokova, ali njegovi saigrači nijesu baš bili na tako visokom nivou. Istakao se još Dearon Foks, sa 21 poenom. Nemanja Bjelica je imao znatno skromniji učinak, upisao je 4 poena, 2 asistencije i 6 skokova.

U timu Bruklina najbolji su bili Karis Lever sa 22 i Džo Heris sa 21 poenom, dok je Džaret Alen dodao “dabl-dabl” učinak od 17 poena i 11 skokova.

U ostalim utakmicama, Toronto je nakon jako loše partije poražen od Bostona sa 100:122 (14:21, 23:31, 20:39, 43:31).

Imali su Sletiksi u poslednjem periodu igre i prednost od čak 40 poena, pa je Toronto na kraju ipak “dobro prošao”. Džejlen Braun je bio najbolji sa 20 poena i 6 skokova.

Nju Orleans je bio bolji od Vašington Vizardsa sa 118:107 (28:32, 26:24, 37:25, 27:26). Najbolji pojedinac bo je Džru Holidej, koji je utakmicu završio sa 28 poena, 6 aistencija i 3 skoka.

Nakon preokreta u poslednjoj četvrtini Filadelfija je upisala pobjedu protiv Orlanda sa 108:101 (25:23, 23:27, 29:29, 32:22). Nikola Vučević prikazao je sjajnu igru i ostvario “dabl-dabl” sa 21 poenom i 12 skokova, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Na drugoj strani istakao se Tobijas Hais sa 28 poena, 3 skoka i 6 asistencija.