NBA: Milvoki konačno do pobjede protiv Majamija, Lejkersi trijumfovali!

NBA košarkaši Milvoki Baksa uspjeli su da nakon produžetka savladaju Majami rezultatom 118:115.

Nijesu Baksi sjajno otvorili meč, a znali su da moraju da trijumfuju kako bi ostali u igri. Majami je pobjedama u prva 3 meča stigao na korak od plasmana u finale Istočne konferencije NBA lige.

Ipak, već druga četvrtina je bila bolja za Milvoki koji je predvođen Krisom Midltonom uspio da stigne do produžetaka.

Tamo je upravo Midlton postigao ključne poene u samoj završnici. Košarkaš Baksa je meč završio sa 36 poena, 8 asistencija i 8 skokova.

U potpunosti je nadoknadio izostanak Janisa Adetokumba u većem dijelu meča.

MVP NBA lige zbog povrede je odigrao svega 11 minuta, a za taj period postigao je 19 poena uz čak 80 procenata ubačenih šuteva iz igre.

U poraženoj ekipi Adebajo je postigao 2 poena uz 12 skokova i 8 asistencija. Robinson je imao 20, Krauder 18, a Dragić i Batler po 17 poena.

U drugom meču igranom u noći između nedelje i ponedeljka, Los Anđeles Lejkersi su izjednačili rezultat polufinalne serije protiv Hjustona na 1:1.

Lejkersi su trijumfovali rezultatom 117:109, zahvaljujući Lebronu Džemsu i Entoniju Dejvisu.

U trećoj četvrtini su prosuli prednost od 16 poena iz prvog poluvremena, da bi u poslednjih 12 minuta ponovo povećali nivo igre i stigli do izjednačenja u seriji, nakon što su četvrtu četvrtinu riješili u svoju korist sa 10 poena razlike.

Dejvis je meč završio sa 34 poena i 10 skokova, Džejms je imao 28 poena, 11 skokova, 9 asistencija i 4 ukradene lopte.

U ekipi Hjustona, Harden je zabilježio 27, a Gordon 24 poena.