NBA: Utakmica večeri: Dalas - LA Klipersi! Sjajni Luka Dončić postigao trojku za pobjedu

Košarkaši Dalas Maveriksa pobijedili su Los Anđeles Kliperse sa 135:133, a meč je obilježio sjajni Luka Dončić, koji je postigao trojku za pobjedu.

Dalas je do pobjede stigao nakon produžetka i tako izjednačio rezultat u seriji na 2:2.

Dončić je pogodio trojku sa 10 metara preko Redžija Džeksona uz zvuk sirene za pobjedu, a uz sve to je zabilježio i istorijski tripl-dabl.

Luka je bio pod znakom pitanja za ovaj meč zbog problema sa zglobom, ali je ipak izašao na parket i odigrao meč za pamćenje.

Gubio je Dalas u drugoj četvrtini sa 21 poenom razlike, ali su uspjeli da stignu do preokreta najviše zahvaljujući svemoćnom Dončiću.

Luka je zabilježio 43 poena, uz 17 skokova i 13 asistencija! On je tako postao najmlađi igrač u istoriji NBA sa tripl-dablom od 40+ poena u plej-ofu.

Dobru partiju imao je i Boban Marjanović koji je za 16 minuta provedenih na parketu postigao 10 poena i uhvatio 7 lopti.

Za Dalas nije igrao Kristaps Porzingis zbog otoka na desnom koljenu.

Kod Klipersa je najefikasniji bio Lu Vilijams sa 36 poena, dok je Kavaj Lenard postigao 32.

Dalas je već u trećoj četvrtini uspio da stigne do izjednačenja 73:73, iako su u drugoj četvrtini gubili sa preko 20 razlike.

Od tog momenta Meveriksi su imali potpunu kontrolu. Vodili su čak sa 11 poena prednosti u poslednjem kvartalu, ali se ipak otišlo u produžetak.

A tada je Dončić pokazao da je već sada jedan od najboljih košarkaša na svijetu.

Na četiri sekunde pred kraj, Klipersi su vodili 133:132.

Dalas ima napad za pobjedu, a odgovornost preuzima Dončić. Uzima šut za tri poena sa skoro 10 metara i donosi pobjedu svojoj ekipi.

A prvi polufinalista Istočne Konferencije je ekipa Boston Seltiksa.

Oni su i u četvrtoj utakmici savladali Filadelfiju rezultatom 110:106 i tako slavili sa 4:0 u seriji.

Prvo poluvrijeme je bilo prilično izjedančeno, a onda su Seltiksi u trećoj četvrtini preuzeli kontrolu meča.

Boston je do pobjede predvodio odlični Kajl Voker sa 32 poena, dok je Tejtum imao dabl dabl učinak od 28 poena i 15 skokova. Na drugoj strani Džoel Embid je meč završio sa 28 poena i 15 skokova, a Tobajas Heris sa 20 poena.

Boston će u polufinalu Istoka igrati protiv Toronta koji je takođe sa 4:0 izbačio ekipu Bruklina.