BOSTON LAKO SA REPTORSIMA: Četa Darka Rajakovića preslišana u 'TD Gardenu'

Boston Seltiksi su na svom parketu lako izašli na kraj sa izabranicima Darka Rajakovića, ekipom Toronta, rezultatom 117:94.

Izuzev uvodnog kvartala, u kom su Reptorsi dobro parirali favorizovanom domaćinu, Seltiksi su u potpunosti kontrolisali ostatak meča. Na poluvremenu vodili su sa 55:46.

U nastavku Reptorsi su potpuno napadački pali, a u defanzivi nijesu imali rješenja za sjajan trio Bostona. Braun, Tejtum i Porzingis zatrpali su koš protivnika i u jednom trenutku posljednje dionice stigli do maksimalnih +29 poena prednosti.

Do kraja došlo je do očekivanog opuštanja u redovima domaćina, usljed velikog vođstva, pa su gosti iz Kanade ublažili poraz i konačan rezultat bio je 117:94.

Džejlen Braun je sa 29 poena bio najefikasniji na parketu ‘TD Gardena’. Pratio ga je Džejson Tejtum sa 27, dok je Kristaps Porzingis dodao 21 poen, uz sedam skokova i tri asistencije.

Paskal Sjakam je sa svega 17 poena bio najefikasniji kod Reptorsa. Denis Šruder dodao je 14 poena, dok su Jakob Peltl i Malači Flin dodali po 12 poena.

Skoti Barns bio je neprepoznatljivo loš sa 10 ubačenih poena uz katastrofalnih 4/15 iz igre, kao i Anunobi koji je dodao osam poena uz samo tri pogođena šuta iz 13 pokušaja.

Seltiksi sada imaju sedam pobjeda i dva poraza, a u narednoj rundi ponovo će biti domaćini ekipi Njujorka. Reptorsi imaju četiri pobjede i pet poraza i u sljedećem kolu dočekuju Vašington Vizardse.