Bruklin u finišu slomio Blejzerse

Ekipa Bruklin Netsa je, u svom Barklajs Centru, dočekala Portland i slavila rezultatom 111:97 zahvaljujući odličnoj posljednjoj četvrtini.

Domaći su odlično otvorili utakmicu, i sa 31:24 vodili nakon prve četvrtine. Već na startu drugog perioda, Portland se probudio i serijom od 12:2 potpuno preokrenuo rezultat. Na poluvremenu bilo je 58:57 u korist Bruklina.

U nastavku, žilavi gosti su i dalje bili rezultatski ‘živi’ i pored činjenice da su igrali bez najboljegg igrača, Demiona Lilarda. Pred posljednju četvrtinu rezultat je bio 84:80 u korist domaćina.

Posljednja dionica u potpunosti je pripala ekipi Bruklina, najviše zahvaljujući raspoloženom Setu Kariju, koji je u četvrtom periodu ubacio 13. poena. Netsi su se već na startu četvrtine odvojili na +10. što je bilo nedostižno za desetkovani Portland. Konačan rezultat bio je 111:97.

Ovo je drugi trijumf Bruklina nad Portlandom u regularnom dijelu tekuće sezone.

Kevin Durent bio je najefikasniji sa 31. poenom, uz po 5. skokova i asistencija. Set Kari dodao je 29. poena, uz sjajnih 7/10 za tri poena. Kajri Irving je, takođe, bio odličan, sa 22. poena, 5. skokova i 6. asistencija.

Na drugoj strani, Džerami Grant ubacio je 29. poena, uz 4. skoka i 5. asistencija. Jusuf Nurkić upisao je dabl-dabl sa 17. poena i 14. skokova, uz 4. asistencije. Dvocifreni su bili još Simons sa 15. i Vinslou sa 14. poena.

Bruklin je na učinku od 10. pobjeda i 11. poraza, a Portland na 11. pobjeda i 9. poraza. Netsi u sljedećem kolu dočekuju Orlando, a Blejzersi Kliperse.