Bruklin bolji od Vizardsa u Barklajs Centru

Ekipa Bruklin Netsa je na svom parketu, u Barklajs Centru, dočekala goste iz prijestonice, ekipu Vašington Vizardsa, i nanijela im 11. poraz u sezoni rezultatom 113:107.

Uzbudljivo je bilo u prvom poluvremenu. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, da bi Netsi na poluvremenu imali blagu prednost, rezultatom 57:53.

Ni poslije odmora nije bilo ništa drugačije, Bruklin je i dalje održavao par poena prednosti i nisu usjevali da se odvoje na osjetniju razliku i riješe meč. Pred posljednji period bilo je 80:77 za Bruklin.

Vizardsi nisu bili u stanju da utakmicu učine neizvjesnom ni tokom četvrte četvrtine, jer su uglavnom bili oni ekipa koja juri zaostatak, pa su Netsi na kraju upisali trijumf rezultatom 113:107.

Kevin Durent bio je najefikasniji u redovima domaćina, ubacio je 39. poena i upisao po 5. skokova i asistencija. Kajri Irving je, takođe, bio odličan sa 27. poena. Dvocifren je bio još samo Džo Haris sa 14. poena.

Kristaps Poržingis predvodio je listu strijelaca Vašingtona sa dabl-dablom od 27. poena i 19. skokova. Po 25. poena dodali su Kajl Kuzma i Bredli Bil.

Netsi su na 12. pobjeda i 11. poraza, dok Vašington ima po 11. pobjeda i poraza. dočekuje Toronto u sljedećem kolu, a Vizardsi igraju protiv Šarlota u gostima.