Darko Rajaković vezao 14 poraza na klupi Reptorsa, 'jezeraši' slavili u Torontu

Srpski trener Darko Rajaković upisao je i 14 uzastopni poraz na klupi Toronto Reptorsa.

Los Anđeles Lejkersi su, očekivano, opravdali ulogu favorita u Torontu i u potponosti nadigrali Reptorse.

Uzbudljivo je bilo tokom prvog poluvremena, gdje je ekipa Darka Rajakovića dobro parirala ekipi iz ‘grada anđela’ i rezultat poslije 24 minuta košarke u ‘Skotiabenk Areni’ bio je 58:64.

Problemi za domaće počeli su krajem trećeg perioda, kada su Lejkersi serijom 18:3 umakli na +21 pred posljednju četvrtinu, bilo je 79:100.

Vrlo efikasni bili su izabranici Darka Rajakovića tokom četvrtog perioda, ali nijesu uspjeli da pronađu defanzivna rješenja, pa su na kraju Lejkersi upisali ubjedljivu pobjedu rezultatom 111:128.

Di’Anđelo Rasel je sa 25 poena bio najefikasniji u sastavu iz Los Anđelesa. Pratili su ga LeBron Džejms sa 23 poena, kao i Entoni Dejvis sa 21, uz 12 skokova.

Reptorsi su sada na 12 mjestu Istočne konferencije sa 23 pobjede i 52 poraza, dok su Lejkersi na devetom mjestu Zapada sa učinkom 43-33.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.