Denver ispustio +19 pa nakon produžetka slavio u Oklahomi

0
4
oklahoma denver nagetsi

Denver Nagetsi su, uz dosta muke, savladali Oklahomu u gostima nakon produžetka, rezultatom 126:131 i tako upisali i treću pobjedu nad Tanderima u tekućoj sezoni.

Nakon odlične prve četvrtine, u kojoj su slavili sa ubjedljivih 21:38, gosti iz Denvera nastavili su u istom ritmu i drugoj dionici.

Međutim, pad u igri sredinom čevrtine iskoristili su domaći, i serijom od 12:0 rezultatski su se vratili u utakmicu. Na poluvrijeme su Nagetsi ipak otišli sa prednošću rezultatom 63:69.

Pauza na poluvremenu nikako nije prijala igračima Majka Malouna, pa je Oklahoma treću dionicu dobila sa ubjedljivih 34:15 i stigla do potpunog preokreta i prednosti od čak +13 pred posljednju četvrtinu.

Domaći su čuvali prednost sve do 20. sekundi prije kraja regularnog dijela, kada je koš za produžetak postigao Aron Gordon i postavio konačnih 120:120 u regularnih 48. minuta.

Produžetak bolje otvaraju Nagetsi, koji odlaze na +5 pogotkom Čančara na minut prije kraja. Konačnih 126:131 postavio je Nikola Jokić sa linije penala.

Još jednu monstruoznu partiju upisao je najbolji igrač Oklahome Šai Gildžus-Aleksander sa dabl-dabl učinkom i ubačenim 31. poenom, uz 11. asistencijs i 7. skokova. Ajzea Džo je imao ‘career high’ partiju sa 21. poenom, uz odličnih 7/10 za tri poena.

Na drugoj strani, dvostruki MVP Nikola Jokić bio je na korak od tripl-dabla sa 39. poena, 10. skokova i 9. asistencija. Prvi tripl-dabl u karijeri upisao je Brus Braun sa 17. poena, 13. skokova i 10. asistencija. Odličnu partiju zabilježio je i Vlatko Čančar kojije ubacio 20. poena, uz 5. asistencija i 4. skoka.

Denver je treći na Zapadu sa 11. pobjeda i 7. poraza, dok je Oklahoma na 12. poziciji sa 7. pobjeda i 11. poraza. Nagetsi u sljedećem kolu gostuju Klipersima, a Oklahoma dočekuje Bulse.