PELIKANSI NADIGRALI LIDERA: Denver blijed bez Nikole Jokića

Košarkaši Nju Orleans Pelikansa savladali su lidera Zapada, ekipu Denvera, u njihovoj ‘Bol areni’ rezultatom 88:107.

Nakon dvije odigrane četvrtine, ekipa Pelikansa imala je dvocifrenu prednost na poluvremenu, bilo je 40:50. Nakon pauze, uslijedila je najefikasnija četvrtina koja je ponovo pripala gostima, a u posljednjem kvartalu potpuno su dotukli četu Majka Melouna, koja je bila desetkovana neigranjem najboljeg igrača Nikole Jokića.

Na trideset sekundi prije kraja Pelikansi su stigli do maksimalnih +21, a konačnih 88:107 postavio je Tomas Brajant.

Džamal Marej je sa 21 poenom bio najefikasniji u Nagetsima. Pratio ga je Brus Braun sa 19 poena, a po 11 imali su Gordon i Kristijan Braun.

Brendon Ingram upisao je tripl-dabl u pobjedi Nju Orleansa sa 31 poenom, 11 skokova i 10 asistencija. MekKalum je dodao 23 poena, a dabl-dabl zabilježio je Jonas Valančiunas sa 15 poena i 12 skokova, uz četiri asistencije.

Denver je dsa 51 trijumfom i 25 poraza lider Zapadne konferencije, dok se Nju Orelans nalazi na devetom mjestu sa 39 pobjeda i 38 poraza, gdje će žestoku borbu za plej-in ili plej-of poziciju voditi sa Golden Stejtom, Minesotom, Lejkersima, Oklahomom i Dalasom.