DONČIĆ UPISAO TRIPL-DABL U PORAZU DALASA: 'Oluja' protutnjala Teksasom

Košarkaši Dalasa, predvođeni fenomenalnim Lukom Dončićem, poraženi su na svom parketu od ekipe Oklahome rezultatom 120:126.

Nakon boljeg početka Dalasa, gdje su u prvom kvartalu vodili sa šest poena prednosti, uslijedila je druga dionica koja je u potpunosti pripala Oklahomi i na poluvremenu gosti su vodili sa ubjedljivih 56:72.

Problemi za domaći tim nastavili su se i u drugom poluvremenu, gdje su u pred posljednju dionicu imali 23 poena zaostatka.

Međutim, na startu četvrte dionice Dalas je zategao odbranu i Oklahoma je punih šest minuta bila bez ijednog poena. Za to vrijeme Dončić i drugovi napravili su seriju od nevjerovatnih 30:0 za potpuni preokret i vođstvo 117:111.

Posljednja četiri minuta u ‘Amerikan Erlajns Centru’ iznenađujuće su pripali, činilo se, nokautiranim gostima iz Oklahome, koji su serijom 15:3 zaključili meč i na kraju trijumfovali rezultatom 120:126.

Džejlen Vilijams je sa 23 poena bio najefikasniji u pobjedničkom sastavu. Pratio ga je Šai Gildžus Aleksander sa 17 poena, devet asistencija i tri skoka, dok su po 15 poena ubacili Kejson Volas i Davis Bertans. Čet Holmgren upisao je dabl-dabl sa po 11 poena i skokova.

Luka Dončić je na drugoj strani upisao tripl-dabl sa 36 poena, 15 skokova i 18 asistencija. Derik Džons Džunior je dodao 24 poena, dok je Derik Lajvli meč završio sa 20 poena i 16 skokova, uz 9/9 šuta iz igre.