UZ DŽEZ PISAO ISTORIJU: Dončićev tripl-dabl za 20 minuta, Embid brojao do 50 (VIDEO)

Slovenački reprezentativac Luka Dončić odigrao je maestralnu partiju protiv Jute džez i predvodio Dalas maverikse do ubjedljive pobjede rezultatom 147:97.

Već na poluvremenu Mavsi su imali prednost rezultatom 74:51, a Dončić za 20 minuta igre uspio da zabilježi tripl-dabl učinak od 29 poena, 10 skokova i 10 asistencija.

U nastavku je Dalas dodao gas do ubjedljive pobjede kojom su stigli do 12 pobjede i uz osam poraza nalaze se na četvrtom mjestu Zapada.

Dončić je ovaj meč igrao do kraja treće četvrtine i za to vrijeme zabilježio 40 poena, 10 skokova i 11 asistencija.

Bio je ovo 60. tripl-dabl učinak u karijeri za Slovenca koji je na vječnoj listi pretekao Larija Birda.

Takođe ovo je bio najefikasniji tripl-dabl u istoriji NBA lige ostvaren za poluvrijeme, a trenutno je Dončić izjednačen sa Viltom Čembrlejnom na četvrtom mjestu vječne liste po broju tripl-dabl učinaka u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu.

Filadelfija je u neizvjesnom meču došla do pobjede nad Vašingtonom rezultatom 131:126, a dominirao je prošlogodišnji MVP NBA lige Džoel Embid.

Centar Filadelfije je ubacio 50 poena i stigao do rekorda sezone. Osim njega u pobjedničkoj ekipi istakli su se i Meksi koji je postogao 26 i Melton sa 19 poena.

Minesota je zadržala prvo mesto u Zapadnoj konferenciji pobjedom nad San Antoniom 102:94.

Konli je postigao 18, Edvards 17, a Gober 16 uz 20 skokova kod Timbervulvsa.

U ekipi San Antonija Viktor Vembanjama je uz 12 poena dodao i 10 skokova.

Košarkaši Atlante hoksa poraženi su od Bruklin netsa rezultatom 114:113, a odličnu partiju odigrao je kapiten reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović koji je postigao 20 poena.

Tre Jang je bio najefikasniji u ekipi Atlante sa 30 poena, dok je Bej postigao poen više od Bogdanovića.

Bruklin je do pobjede predvodio Bridžis sa 32 poena.