JANISOVIH 50 - Milvoki rasturio Pelikanse (VIDEO)

Ekipa Milvoki Baksa, predvođena sjajnim Janisom Antetokumpom, deklasirala je Nju Orleans Pelikanse na svom parketu rezultatom 135:110 u njihovom drugom međusobnom okršaju u tekućoj sezoni.

Na parketu ‘Fiserv foruma’ domaćin je od starta krenuo jako na goste iz Nju Orleansa, koji su prije ove utakmice bili u seriji od sedam uzastopnih poraza. Uvodna dionica ubjedljivo je pripala Milvokiju, koji je već poslije 12 minuta košarke vodio sa 37:19, a sjajni Janis ubacio je 18 poena već na startu.

U drugom kvartalu igralo se ‘koš za koš’ pa su tako domaći uspjeli da održe +18 poena prednosti i na poluvremenu vodili su rezultatom 62:44. I u ovoj dionici Janis je bio dvocifren, pa je tako poluvrijeme završio sa 29 poena.

Nakon pauze uslijedio je spektakl i sigurno jedna od najefikasnijih četvrtina od starta prvenstva. Rezultat je bio nevjerovatnih 44:44, a Antetokumpo je bio nešto tiši u ovoj dionici i dodao je svega šest poena.

U posljednjem kvartalu Milvoki je još više dodao gas i u potpunosti uništio, ionako, nokautiranog protivnika. Četvrtinu su dobili sa 29:22, Janis je ubacio 15 poena i ‘zaokružio’ poenterski učinak na 50. Milvoki je na kraju slavio rezultatom 135:110.

Dabl-dabl upisao je grčki košarkaš sa 50 poena i 13 skokova, uz četiri asistencije. Pratio ga je Holidej sa 17, kao i Bruk Lopez sa 15 poena.

Na drugoj strani kod ranjenih Pelikansa istakli su se Alvarado sa 18, po koš manje postigli su Valančiunas i Marfi, a Luis je ubacio 15 poena. Dvocifreni bili su još Herbert Džons sa 11, a po poen manje dodali su Graham i Leri Nens Džunior, koji je sa 12 skokova upisao dabl-dabl.

Milvoki Baksi su sada treći na Istoku sa 33 pobjede i 17 poraza, dok su košarkaši Nju Orleansa upisali i osmi poraz u nizu pa se tako nalaze na osmoj poziciji Zapada sa 26 pobjeda i porazom manje.