Čikago slavio na gostovanju Juti

Ekipa Jute Džez je u Solt Lejk Sitiju dočekala Čikago Bulse i upisala 5. poraz u nizu. Rezultat je bio 107:114 za Čikago, koji je preokrenuo u drugom poluvremenu.

Nakon egala u prvoj četvrtini, 27:27, uslijedila je druga dionica gdje su košarkaši Jute stigli do prednosti sjajnom ofanzivnom partijom. Na poluvremenu bilo je 60:53.

Odmor nikako nije prijao Juti, pa je Čikago sredinom treće četvrtine, serijom od 10:0 stigao do potpunog preokreta i vođstva rezultatom 73:78. Sjajno su Bulsi otvorili i posljednjih 12. minuta, serijom 8:0 stigli su do dvocifrene prednosti, 82:94 i do kraja vrlo lako zadržali vođstvo. Konačnih 107:114 postavio je Keli Olinik trojkom uz zvuk sirene.

Lauri Markanen bio je odličan u porazu svoje ekipe, sa 32. poena i 9. skokova. Olinik je upisao 23. poena i po 4. skoka i asistencije, uz 5. pogođenih trojki.

DeRouzen bio je najefikasniji u Čikagu, sa 26. poena, 4. skoka i 6. asistencija. Zek LaVinj dodao je 20. poena, a Nikola Vučević bio je odličan sa 16. poena, 9. skokova i 2. asistencije. Andre Dramond je stigao, sa klupe, do dabl-dabla sa po 10. poena i skokova.

Čikago je stigao do 9. pobjede, uz 11. poraza, dok je Juta na učinku od 12. pobjeda i 11. poraza. Bulsi u sljedećem kolu gostuju Finiksu, dok će Juta dočekati Kliperse i pokušati da prekine niz od 5. poraza.