Los Anđeles Lejkers
Gary A. Vasquez/LeBron James/REUTERS via Guliver image
Lebrojn Džejms, Entoni Dejvis i Rasel Vestbruk su kombinovani postigli 84 poena u pobjedi Lejkersa protiv Hjuston Rokitsa rezultatom 119-117.

Lejkersi su tako stigli do treće vezane pobjede a ova utakmica nije nimalo ličila na prethodnu ova dva tima koja je završila rezultatom 95-85.

Meč je odigran u Hjustonu kojem je ovo četvrti vezani poraz iako su vodili 11 poena na početku trećeg perioda.

Hjuston je vodio 97-92 na 10 minuta do kraja ali su Lejkersi napravili seriju 12-3 i prešli u vođstvo, predvođeni Lebronom Džejmsom u tom trenutku.

Na dva minuta i 30 sekundi do kraja utakmice Hjuston je bio u zaostatku 114-106 ali su Kristian Vud i Grin postigli tri trojke za rezultat 118-117 na 9 sekundi do kraja.

Malik Monk je postigao samo jedno slobodno bacanje a na 6.7 sekundi do kraja Kevin Porter junior je uzeo šut za pobjedu ali nije pogodio.

Lebron Džejms je postigao 30 poena uz 10 asistencija, dok su Dejvis i Vestbruk dodali po 27 poena i devet skokova.

Karmelo Entoni je postigao 15 poena sa klupe.

Za Hjuston, Vud je imao 16 skokova uz 26 poena, Grin je dodao 24 uz pet pogođenih trojki, dok je Tejt postigao 20 poena.