VRLO BITNA POBJEDA LEJKERSA: Finiks upisao peti poraz na šest utakmica

Ekipa Los Anđeles Lejkersa savladala je, mnogo lakše nego što se to i očekivalo, goste iz Arizone – Finiks Sanse, rezultatom 122:111.

Nakon solidne prve dionice u kojoj su gosti iz Arizone izašli sa blagom prednošću, Lejkersi u potpunosti preuzimaju kontrolu nad utakmicom u drugom dijelu i na poluvremenu stižu do vođstva rezultatom 59:52.

Poslije odmora, košarkaši Finiksa djelovali su mnogo  bolje i svježije na parketu ‘KriptoKom arene’ pa su pred posljednjih 12 minuta uspjeli da prednost Lejkersa istope na svega tri poena.

‘Jezerdžije’ su u prvoj polovini četvrtog perioda, sa više mini-serija stigli do dvocifrene prednosti, nakon koje Finiks nije imao nikakav odgovor i poraženi su sa 122:111.

Entoni Dejvis upisao je 27 poena, devet skokova i pet asistencija. Rasel je imao 26 poena i šest asistencija, dok je Ostin Rivs upisao dabl-dabl sa 25 poena i 11 asistencija.

Devin Buker bio je predvodnik liste strijelaca gostiju sa 33 poena, uz šest skokova i pet asistencija. Kris Pol imao je 18 poena.

Finiks je četvrti na Zapadu sa skorom 38-34, dok su Lejkersi na 10 mjestu sa 36 pobjeda i 37 poraza.