Lejkersi ubjedljivi u revanšu protiv Portlanda

Los Anđeles Lejkersi su, u svom KriptoKom Centru, dočekali Portland Trejl Blejzerse po drugi put u tekućoj sezoni. Za razliku od prvog, kada su gosti trijumfovali, sinoć su jezerdžije bili dosta ubjedljivi i slavili sa 128:109.

Nakon dobrog otvaranja uvodne četvrtine, kada su Blejzersi vodili sa dvocifrenih 17:6, uslijedila je serija Lejkersa. Sa 11:0 sredinom prve doonice, jezerdžije stižu do izjednačenja, i na kraju vođstva rezultatom 24:22.

Bilo je tijesno u nastavku, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a četvrtinu je zaključio trojkom Rasel Vestbruk i odveo Lejkerse na odmor sa prednošću rezultatom 66:62.

Nakon pauze, serijom 17:6, domaći odlaze na +15. što su do kraja trećeg perioda i održali. Pred posljednjih 12. minuta rezultat je bio 97:82.

Eksplozija Entonija Dejvisa u posljednjoj dionici, gdje je ubacio 14. poena, bila je dovoljna da Lejkersi ubjedljivo trijumfuju protiv Portlanda sa konačnih 128:109.

Veteran LeBron Džejms bio je najbolji u pobjedi svoje ekipe, sa 31. poenom, 7. skokova i 8. asistencija. Entoni Dejvis je dodao 27. poena, od čega 14. u posljednjoj četvrtini. Uz to je imao i 12. skokova, pa je stigao do još jednog dabl-dabl učinka. Ostin Rivs imao je ‘career high’ partiju sa 22. poena i odličnih 7/10 šuta iz igre.

Džerami Grant predvodio je listu strijelaca u Portlandu, sa 27. poena, a Anfri Simons dodao je 22. dok je Džastis Vinslou imao poen manje. Vorford je upisao dabl-dabl sa po 10. poena i skokova.

Portland sada ima po 11. pobjeda i poraza, a Lejkersi su upisali 8. trijumf, uz 12. poraza. U sljedećem kolu, jezerdžije gostuju Milvokiju, a Blejzersi Juti.