MEMFIS FURIOZAN U TEKSASU: Dalas ne može bez Irvinga i Dončića

Memfis Grizliji bili su vrlo ubjedljivi u ‘Amerikan Erlajns centru’ i savladali domaći Dalas rezultatom 88:104 u vrlo neefikasnom meču.

U redovima Dalasa nije bilo Dončića i Irvinga, dok na drugoj strani u Memfisu i dalje nema Dža Moranta zbog kontraverznih video snimaka sa društvenih mreža.

Utakmica je bila izjednačena tokom cijelog prvog poluvremena, a prelomni trenutak dogodio se u trećem kvartalu, kada je Memfis serijom od 15:2 prvi put stigao do dvocifrene prednosti – bilo je 50:61.

U nastavku četvrtine gosti se nisu zaustavljali, a Dalas nije uspjevao da pronađe defanzivna rješenja, pa je tako Memfis stigao do maksimalnih +21 kada je Bruks pogodio trojku za 65:76.

Rutinski su izabranici Tejlora Dženkinsa meč priveli kraju i stigli do zlata vrijedne pobjede u Teksasu rezultatom 88:104.

Dezmond Bejn bio je najefikasniji u svom timu sa 23 poena, uz po sedam skokova i asistencija. Rodi i Bruks dodali su po 19 poena, a dvocifreni bili su još Džons sa 13 i Aldama sa 10 poena.

Džejden Hardi se istakao u odsustvu najvećih zvijezda Dalasa sa 28 poena, osam skokova i tri asistencije, kao i Grin sa 23 poena, sedam asistencija i pet skokova. Po devet poena dodali su Holidej i Rajt.

Grizlijsi su drugi na Zapadu sa skorom 41-26, dok je Dalas osmi sa 35 poraza i pobjedom manje.