Minesota produžila svoju, a prekinula Indijaninu seriju pobjeda

Minesota Timbervulvsi stigli su do svoje 5. pobjede u nizu, i tako prekinuli sjajan niz Pejsersa, od takođe 5. trijumfa u nizu. Vukovi su slavili sa 101:115.

Izjednačena igra u prvom poluvremenu, ali na kraju za nijansu bolji gosti iz Minesote, koji su na odmor otišli sa prednošću, rezultat je bio 48:53.

U nastavku, do kraja trećeg dijela, Minesota je duplirala prednost iz prvog dijela, pa je u posljednju četvrtinu ušla sa dvocifrenom razlikom, bilo je +10 za Timbervulvse.

Sredinom posljednjih 12. minuta, sve je bilo riješeno kada je Minesota napravila seriju od 13:4 i odlijepila se na 15. poena prednosti. Do kraja, vođstvo su rutinski sačuvali i slavili na veoma teškom gostovanju neugodnim Pejsersima.

Centar Indijane Majls Tarner bio je najbolji igrač u redovima domaćih. Upisao je 31. poen, 7. skokova, 2. asistencije, 1. blokadu i 4. ukradene lopte. Tajriz Halibarton je upisao i treću vezanu utakmicu sa 14. asistencija.

Veče dabl-dablova u sastavu Minesote, prije svih Karl Entoni-Tauns sa 23. poena i 11. skokova. Zatim Rudi Gober sa 21. poenom i 16. skokova, i na kraju Di'Andjelo Rasel sa 15. poena i 12. asistencija.

Pejsersi ostaju na 10. pobjeda, a upisali su i 7. poraz, dok je Minesota na učinku od 10. pobjeda i 8. poraza. Indijana u sljedećem kolu dočekuje Bruklin, dok će Minesota ponovo biti gost, ovoga puta Šarlot Hornetsima.