Minesota pobjedom nad Memfisom prekinula crnu seriju

0
10
Minesot

Ekipa Minesota Timbervulvsa je, u svom Target Centru, dočekala Memfis Grizlijse i nanijela im poraz rezultatom 109:101. Pobjedom su domaći prekinuli seriju od 3. poraza u nizu.

Nakon egala u prvoj dionici, uslijedila je odlična defanziva Memfisa, koji su u drugom periodu dozvolili svega 17. poena Minesoti, i na odmor otišli sa prednošću rezultatom 44:48.

Odmor nije prijao gostima, pa su domaći sredinom treće četvrtine, serijom od 16:2 stiglo do prednosti rezultatom 60:52. Uoči posljednjih 12. minuta, imali su prednost od 3. poena, bilo je 75:72.

Uslijedila je veoma efikasna posljednja četvrtina, u kojoj je domaća Minesota bila bolja. Sve do 3. minuta prije kraja, održavali su 3. poena prednosti iz prethodnog perioda, da bi serijom 10:0 poveli 107:94 na minut do kraja. Memfis nije imao vremena za nešto više, osim da ublaži poraz, i konačan rezultat bio je 109:101.

Entoni Edvards predvodio je Minesotu do trijumfa sa 29. poena. Novel je, sa klupe, dodao 24. poena a Rasel je upisao dabl-dabl sa 15. poena i 10. asistencija.

Dža Morant bio je najefikasniji u redovima Memfisa sa 24. poena. Džeren Džekson upisao je dabl-dabl sa 16. poena i 11. skokova, dok su Rodi i Džons, sa klupe, dodali po 13. poena. Dvocifren bio je još Dilon Bruks sa 12. poena.

Memfis je sada 4. na Zapadu sa učinkom 12-9, dok je Minesota na 11. mjestu sa po 11. pobjeda i poraza. Timbervulvsi će u sljedećem kolu ugostiti Oklahomu, dok će Memfis dočekati Filadelfiju.