MINESOTA SLOMILA 'KRALJEVE' – Sakramento bez šansi u 'Target centru' (VIDEO)

Ekipa Minesota Timbervulvsa savladala je u svom Target centru gostujuće košarkaše Sakramento Kingsa rezultatom 117:110 i lakše od očekivanog opravdala ulogu favorita.

Odlično su domaći igrali u uvodnoj dionici, na kraju koje su imali opipljivu prednost – vodili su rezultatom 29:21, prije svega zahvaljujući sjajnoj odbrani.

Ipak, ta odbrana je doživjela potpuni kolaps u drugoj četvrtini, pa su raspucani Kingsi stigli do potpunog preokreta i na poluvremenu su vodili sa 57:59.

Nakon odmora, Minesota se konsolidovala i stigla do svog napadačkog ritma, odbranu su takođe doveli u red i vratili visok nivo iz prvog kvartala, pa su pred posljednjih 12 minuta imali prednost rezultatom 90:81.

Do kraja Kingsi nisu uspjeli da priprijete i da se rezultatski vrate u meč, pa su na kraju rutinski poraženi od domaće Minesote rezultatom 117:110.

Entoni Edvard bio je najefikasniji u svom timu, upisao je dabl-dabl sa 34 poena i 10 skokova, uz šest asistencija. Rasel je dodao 25 poena, dabl-dabl zabilježio je i Rudi Gober sa 13 poena i 14 skokova.

Na drugoj strani istakao se Foks sa 29 poena, kao i Sabonis koji je upisao novi dabl-dabl sa 23 poena i 10 skokova, a uz to imao je i pet asistencija.

Minesota je sada šesta na Zapadu sa 27 pobjeda i 25 poraza, dok su Kingsi ostali na trećem mjestu sa 27 pobjeda i 21 porazom.