Pejsersi trojkom uz zvuk sirene ukrali pobjedu Lejkersima

Los Anđeles Lejkersi dočekali su, u svom KriptoKom Centru, ove sezone odličan tim Indijana Pejsersa. U posljednjoj četvrtini ispustili su 17. poena prednosti i poraženi trojkom uz zvuk sirene rezultatom 115:116.

Lejkersi su odlično igrali tokom prvog poluvremena, i vodili sa 62:56 poslije 2. četvrtine. Tokom treće dionice, Pejsersi i dalje nisu imali rješenja za ofanzivnu igru domaćina, pa su sa deficitom od 9. poena ušli u posljednjih 12. minuta.

Uslijedio je spekatkl u posljednjoj četvrtini. Na startu, Lejkersi su serijom 8:0 stigli do maksimalnih 101:84. Odmah su istom mjerom, serijom od 10:0 odgovorili Pejsersi, koji su smanjili na 101:94.

Na 3. minuta prije kraja, Rasel Vestbruk je svojom trojkom ponovo doveo Lejkerse do prednosti od 9. poena. Pejsersi su, nakon tajm-auta, uspjeli da se trgnu i stignu na svega pola koša zaostatka, bilo je 113:113 na 40. sekundi prije kraja.

LeBron Džejms pogodio je za prednost na 21. sekundu prije kraja, bilo je 115:113. A onda šok u KriptoKom Centru. Pejsersi su imali posljednji napad, Majls Tarner je promašio trojku, a Halibarton stigao do ofanzivnog skoka. Pronašao je 14. asistencijom usamljenog Endrjua Nembharda iza linije 6,75 koji je pogodio za 3. poena, uz zvuk sirene i donio pobjedu Pejsersima, rezultatom 115:116.

Entoni Dejvis upisao je dabl-dabl sa 25. poena i 13. skokova, uz 6. asistencija. Rasel Vestbruk dodao je 24. poena, a LeBron Džejms 21. Dvocifren bio je još Ostin Rivs sa 13. poena.

Halibarton je ponovo imao odličnu partiju, sa 24. poena i 14. asistencija stigao do dabl-dabl učinka, a imao je još i 7. skokova. Benedikt Maturin imao je 23. poena i 8. skokova, a Majls Tarner je takođe imao dabl-dabl sa 15. poena i 13. skokova.

Pejsersi su 4. na Istoku, sa 12. pobjeda i 8. poraza, dok su Lejkersi 13. na Zapadu sa 7. pobjeda i 12. poraza. Indijana gostuje Kingsima u sljedećem kolu, dok će Lejkersi dočekati Portland.