Pelikansi produžili agoniju Sparsa

Ekipa San Antonio Sparsa upisala je i 6. poraz u nizu, jer su sinoć na svom parketu poraženi od Nju Orleans Pelikansa, dosta ubjedljivo, rezultatom 110:129.

Već na poluvremenu je bilo sve jasno u AT&T Centru u Teksasu. Gosti su u potpunosti nadigrali ekipu Grega Popoviča i na odmor otišli sa +19. razlike, rezultatom 47:66.

Kao da su se, već tada, Sparsi pomirili sa porazom, pa u nastavku nisu uspjeli da nekom serijom priđu na pristojniju razliku i utakmicu učine zanimljivom.

U drugom poluvremenu ukupan rezultat bio je 63:63, pa su tako Pelikansi održali razliku sa poluvremena i slavili sa 110:129.

Devon Vasel je sa 26. poena bio najbolji strijelac među Sparsima, Dag MekDermot dodao je 21. poen.

Veče dabl-dablova u ekipi Pelikansa. Zajon Vilijamson upisao 32. poena i 11. skokova, Jonas Valančiunas dodao je 22. poena i 10. skokova a Brendon Ingram 17. poena i 10. asistencija.

Pelikansi su drugi na Zapadu sa 11. pobjeda i 7. poraza, dok su Sparsi tek 13. sa isto toliko poraza i 6. pobjeda. U sljedećem kolu Nju Orleans gostuje Memfisu, a Sparsi ponovo igraju sa Lejkersima, od kojih su prije 3. dana poraženi.